Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

египетска армија

Египетската армија загубила 11 војници во судир со милитантите во Синај!

Египетската армија денеска соопшти дека 11 нејзини војници биле убиени во судир, откако бил спречен напад на милитантите источно од Суецкиот канал во Синај, јави ДПА. „Милитантите нападнаа фабрика за пумпање вода источно од главниот