Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

екс началници

Петровска на средба со екс началници на Генералштабот: „Во одбраната и Армијата НЕМА МЕСТО ЗА…

Во одбраната и Армијата нема место за политика, затоа што сите сме застанти зад едно знаме, се согласиле на денешната средба министерката за одбрана Славјанка Петровска, поранешни началници на Генералштабот на Армијата и членови на