Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Елад

По повеќе од два дена прогон, Израел ги уапси двајцата Палестинци кои со секири убија тројца Евреи…

Двајцата Палестинци, кои беа осомничени за убиството на тројца Израелци во напад со секира во централниот израелски град Елад, се уапсени денеска по повеќе од два дена прогон, соопштија безбедносните сили. „Уапсени се двајцата