Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

електричен тротинет

ПОМАГАЧОТ ВО ЕГЗЕКУЦИЈАТА НА ЛУКА ЖИЖИЌ УАПСЕН ВО КРАЉЕВО: Му помогнал на убиецот со тротинетот да…

Помошникот во убиството на Лука Жижиќ, кое се случи на 28. април во неговото кафуле во Нов Белград, е уапсен вчера во Краљево. Тој бил уапсен вчераутро во Краљево, по што бил одведен на информативен разговор, а потоа однесен во

УАПСЕН УБИЕЦОТ НА ЕЛЕКТРИЧНИОТ ТРОТИНЕТ: Ликвидаторот на Жижиќ е од Краљево!

Во координација со Вишото јавно обвинителство во Белград и Третото одделение на српското МВР, денеска е уапсен Стефан М.(23) од Краљево под сомнение дека на 28 април го убил Лука Жижиќ (37), сопственик на кафулето Ритуал во Нов