Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Елиминација

ИТАЛИЈА И ПОКРАЈ ПОРАЗОТ ОД МАКЕДОНИЈА СЕПАК ЌЕ ОДИ НА МУНДИЈАЛОТ? ШАНСИТЕ СЕ МНОГУ ПОГОЛЕМИ ОТКОЛКУ…

Италијанската фудбалска репрезентација би можела да игра на претстојното Светско првенство! И покрај срамното испаѓање од Македонија, Азурите би можеле да се најдат во Катар, како најдобро пласирана селекција на ранг листата на

Покетино: Не потресе елиминацијата од Лигата на шампионите, сите сме виновни

Во дербито на 29. коло од Лига 1, Монако му нанесе тежок пораз на ПСЖ, кој западна во тешка криза по елиминацијата од Лигата на шампионите. Принцовите славеа со 3:0, а брилијантниот Бен Једер постигна два гола. Тренерот Маурисио