Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

емотивен говор

Емотивен говор на Зеленски: „Му рековме НИКОГАШ ПОВЕЌЕ на фашизмот, но тоа сега веќе нема смисла,…

Утре се одбележува Денот на победата над фашизмот, а по тој повод украинскиот претседател Володимир Зеленски на својот официјален Фејсбук профил објави видео во кое емотивно ја допре оваа тема. За време на руската инвазија, Зеленски