Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

еуфорија

ГОЛЕМА „ФЕШТА“: Шалке се врати во Бундеслигата и предизвика ЕУФОРИЈА меѓу 60.000-те навивачи!

Шалке 04 синоќа обезбеди враќање во првата германска лига по само една сезона помината во втората, благодарение на домашната победа од 3:2 против Сент Паули во натпреварот од претпоследното 33.коло. Тимот на Хамбург го доведе