Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

забави

ЗАГРИЖУВАЧКИ ВЕСТИ ОД БАКИНГЕМСКАТА ПАЛАТА: Кралицата Елизабета повторно пропушта важни настани!

Британската кралица, Елизабета Втора, ќе ја пропушти традиционалната сезона на забави во кралските градини, каде што инаку се среќаваше со стотици луѓе околу нејзините резиденции во Лондон и Единбург, соопштија денеска официјални лица