Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Закарпатија

ШОКАНТНИ ТВРДЕЊА НА ПРВИОТ ЧОВЕК НА УКРАИНСКИОТ СОВЕТ: “Унгарија знаеше дека Русија ќе не нападне,…

Секретарот на украинскиот Совет за национална безбедност, Олексеј Данилов за време на гостувањето на телевизија кажа дека Унгарија знаела за планот за руската инвазија на Украина. „Унгарија отворено ја покажува својата соработка со