Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

заминување

Петмина пратеници од бугарската партија ИТН стануваа независни

Петмината бугарски пратеници, кои вчера најавија дека заминуваат од партијата „Има таков народ“ поднесоа барања за напуштање на пратеничката група во Народното собрание. Николај Радулов, Дејан Петков, Иво Атанасов, Светлин Стојанов и

ОЛИВЕР КАН ОДБИВА ДА ГО ОДОБРИ ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЛЕВАНДОВСКИ: „ФАКТ Е: ТОЈ ИМА ДОГОВОР И ЌЕ ГО…

Извршниот директор на Баерн Минхен, Оливер Кан, одбива да го одобри заминувањето на Роберт Левандовски. Како што пренесува Еуроспорт, Кан се спротивставил на одлуката на Полјакот, вториот најдобар стрелец на Баерн на сите времиња,

Мбапе има уште една желба пред заминувањето во Реал!

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе е голема желба на Реал Мадрид. Веќе извесно време бизнисот Париз-Мадрид е означен како „завршена работа“, а сега шпанските медиуми отидоа чекор понатаму. Имено, АС објави дека Мбапе има уште една желба