Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

западни

НИСКОКЛАСНИ ХАКЕРИ ЈА „БОМБАРДИРААТ“ РУСИЈА ОД СИТЕ СТРАНИ! ЗАПАДНИТЕ ЕКСПЕРТИ: „Мислат дека се…

Русија, која повеќе од една деценија ги хакираше украинските владини, финансиски и други системи, сега е мета на проукраинските хакери, пишува „Фајненшл тајмс“. Напаѓаат главно непознати хакери од понизок ранг, а сите се на удар: