Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Заплена на дрога

Приведен дилер – Во Тетово пронајдени 500г хероин, околу 100г кокаин, 19 ампули метадон,…

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за НТ со дрога, оружје и опасни материи во соработка со СВР Тетово денеска околу 15 часот и 15 минути го лишиле од слобода 59-годишниот тетовец Н.М., затоа што при

Кривична пријава за членови на македонско-бугарска криминална организирана група

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал – Сектор за криминалистички истраги – Единица за недозволена трговија со дрога до Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска поднесе

Запленети дрога и муниција, приведени над 20 улични дилери во повеќе градови во вчерашните претреси…

Во текот на вчерашната полициска акција на територијата на цела држава приведени беа над 20 лица, против кои по документирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци. Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за

Запленети 139 килограми марихуана на ГП Дојран

Мобилните тимови од Секторот за контрола и истраги при Царинската управа вчера спречија обид за криумчарење на 139 килограми марихуана. Како што информира Царинската управа, дрогата е пронајдена на ГП „Дојран“ при вршење детална

Гореле дрога и го запалиле бродот: Американската морнарица спаси ирански шверцери и дрога од 14…

Американската морнарица спаси пет ирански морнари од запален брод во Оманскиот залив. „Персоналот на американската морнарица спаси пет морнари од пожар што избувна по експлозија на нивниот брод што шверцуваше дрога и минуваше низ