Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

здравствени установи

Зеленски: „Ако ја погледнеме само медицинската инфраструктура, до денеска, руските сили уништија или…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека во руските напади врз Украина биле уништени стотици болници и други институции, а лекарите останале без лекови за лекување на рак и дека не можат да вршат операции. Зеленски во