Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Злоставување

Кевин Спејси обвинет за сексуално злоставување на тројца мажи!

Американскиот актер, Кевин Спејси, е обвинет по четири точки за сексуален напад врз тројца мажи, соопшти британското обвинителство (ЦПС). „Обвинителството ја одобри кривичната пријава со четири точки против Кевин Спејси за сексуален

Поранешниот британски пратеник, Имран Ахмад Кан, е осуден на 18 месеци затвор поради сексуално…

Поранешниот британски пратеник Имран Ахмад Кан е осуден на една и пол година затвор пред Судот во Саутварк, откако беше прогласен за виновен поради сексуално злоставување на 15-годишно момче, објавија денеска британските медиуми.

Хорор видео ја шокираше цела Кина, мајка на осум деца окована во колиба: „Тоа е човечко суштество!“

Кинезите се згрозени од сцените објавени на социјалните мрежи, каде мајката на осум деца се гледа врзана за вратот со синџир во колиба. Видеото е објавено на кинеската социјална мрежа Douyin (која е и сопственик на глобално популарниот

Девојката на ѕвездата на Манчестер Јунајтед објави вознемирувачка снимка: Облеана е во крв, ја…

Снимките кои утрово се појавија на социјалните мрежи ја шокираа британската јавност. Имено, напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Мејсон Гринвуд, беше обвинет од неговата девојка Хариет Робсон за семејно насилство. Робсон објави страшна

Посрамотениот принц Ендру бара судење пред поротата, повторно тврди дека сексуално не ја нападнал…

Принцот Ендру, војводата од Јорк, побара судење пред поротата во граѓанска тужба поднесена против него од Вирџинија Џуфре, која го обвинува за сексуално злоставување. Џуфре, позната и како Вирџинија Робертс, тврди дека принцот Ендру

Браќата до смрт го претепале нивниот очув кој сексуално ја злоставувал нивната 9-годишна сестра…

Браќата Алехандро Тревино (18) и Кристијан Тревино (17) беа уапсени откако со нивниот пријател до смрт го претепале својот очув во Тексас, затоа што сексуално ја злоставувал нивната сестра. Семејството Тревинo полуделе од бес кога

Папата Бенедикт Шеснаесетти призна дека лажел за време на истрагата за свештеник педофил и сексуална…

Пензионираниот папа Бенедикт Шеснаесетти призна дека дал неточни информации за време на истрагата за свештеник педофил и сексуална злоупотреба во Германската католичка црква, обвинувајќи го „превидот“ при уредувањето на неговата изјава.

Активистите бараат Рацингер да престане да го користи името Бенедикт поради истрага за сексуална…

Феминистичките активисти го повикаа почесниот папа Џозеф Рацингер да престане да го користи папското име Бенедикт Шеснаесетти. додека се истражуваат случаите на злоставување во германската јужна сојузна покраина Баварија. - Очекуваме

Познатата пливачка откри: Татко ми ме малтретираше физички, психички и сексуално!

Двократната олимписка натпреварувачка во пливање, унгарката Лилијана Силаџи (25) ја шокираше земјата, но и целиот регион со исповед за монструозното малтретирање од страна на нејзиниот татко. Унгарската јавност во саботата ја дозна

Дали Максвел ќе пропее? „Мадамот“ на Епштајн би можела да обвини неколку познати лица, а веќе…

Ја нарекоа „Мадамот на Епштајн“. Гислејн Максвел со години е соработник на еден од најпознатите сексуални предатори во светот, а сега е осуден за трговија за сексуални цели и голем број други обвиненија. Прашање е дали таа ќе „пропее“ и ќе