Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Зоран Шијан

Поради овие фотографии од Шијан, Кнеле и Шљука и денес се крева прашина: Тој седи сериозен, во…

Пари, слава, скапи автомобили, имаа се и не се двоумеа тоа да го покажат. Така живееја тогаш, во Србија важеа други стандарди во 90-тите, но фотографиите кои тогаш ја шокираа јавноста го будат истото чувство и сега, ако не и

КОГА МУ ИЗГОРЕ КАФУЛЕТО, ЛУКА СЕ ПРЕСЕЛИ НА ДОРЧОЛ: На крајот, убиен пред зградата во која живееше…

Професионален убиец со пиштол со придушувач го убил Лука Перенчевиќ, во теретана, пред очите на неколку негови пријатели и побегнал. Перенчевиќ се преселил од Бањица, каде што пораснал, кога дознал дека ќе стане татко. Но, тој беше