Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

извештај

Додик скандалозен: „Зошто во извештајот на ОН на Шмит нема ни збор за полните џамии во БиХ?“

Членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, денеска ја коментираше претстојната седница на Советот за безбедност на ОН за Босна и Херцеговина на 11 мај, на која ќе се расправа врз основа на извештајот на високиот претставник