Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

изгорени

ПОЖАРИ ВО СИБИР: Огнените јазици зад себе оставија стотици изгорени куќи и десетина мртви!

Во источниот дел на Сибир беснеат голем број на шумски пожари, што ги засилува силниот ветар, а кои зад себе оставаат стотици изгорени куќи и десетина мртви, соопштија денеска локалните власти. Во околината на Краснојарск се