Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

изземена

Бидејќи Русија ѝ обезбедува 100 отсто од потребите за нафта, Словачка ќе бара да биде изземена од…

Словачка ќе инсистира да биде изземена од ембаргото за купување руска нафта доколку руската нафта биде санкционирана од 2023 година, изјави вицепремиерот и министер за економија Ричард Сулик по вонредниот состанок на министрите за