Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

индивидуални награди

Мбапе има уште една желба пред заминувањето во Реал!

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе е голема желба на Реал Мадрид. Веќе извесно време бизнисот Париз-Мадрид е означен како „завршена работа“, а сега шпанските медиуми отидоа чекор понатаму. Имено, АС објави дека Мбапе има уште една желба