Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Институции

СЕАТ СТРАВ МЕЃУ СРБИТЕ! СО КОПИРАЊЕ НА ПОРАКА НА МАСОВЕН УБИЕЦ ВО МЕЈЛОВИТЕ ЗА ПОСТАВЕНИТЕ БОМБИ ЈА…

Не случајно што во анонимните дојави се цитирани реченици употребени од Тимур Бекмансуров за време на неговиот крвав пир минатата година во Перм, велат експертите за безбедност. Лажните дојави за бомби во речиси 200 училишта и други

ВО СРБИЈА ЗАЧЕСТИЈА ЗАКАНИТЕ СО БОМБИ ВО УЧИЛИШТАТА! БРНАБИЌ: „ТОА Е ПОРАКА БИДЕЈЌИ НЕ Ѝ ВОВЕДОВМЕ…

Српската премиерка, Ана Брнабиќ, во вторникот рече дека честите дојави за бомби претставуваат притисок од странство врз Србија бидејќи таа не воведе санкции кон Русија по инвазијата на Украина, како што тоа го направија повеќето

Ѓукановиќ околу најновите дојави за подметнати бомби: „Безбедноста на граѓаните е приоритет, под…

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ , ги повика надлежните државни органи итно да реагираат на пријавите за поставување експлозивни направи во образовните и други институции. Безбедноста на децата, како најранливи категории

Средба на министерот Спасовски со Матео Мекачи, директор на канцеларија на ОБСЕ за демократски…

Министерот за внатрешни работи на Македонија Оливер Спасовски денеска оствари средба со директорот на Канцеларија на ОБСЕ за демократски институции и човекови права (ОДИХР), Матео Мекачи, на која е изразено задоволство од досегашната

Анализа: За заштита на животната средина важен е пристапот на институциите, но и мрежата на…

Во полето на животната средина се соочуваме со многу предизвици. За да работиме успешно на тој план, мора да имаме институции со соодветни капацитети кои ќе имаат заеднички пристап кон оваа проблематика. Важен сегмент за целокупната