Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

интереси

Маричиќ: „ЕУ брза за решение до јуни, но решение ќе има само со заштитени македонски интереси.“

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ во вечерашното гостување на „Топ Тема“ на телевизија „Телма“ истакна дека Владата сака да ги почне преговорите со ЕУ, но не по секоја цена и на штета на државните интереси при решавањето на

ОВА Е ЦЕЛТА НА АМЕРИКА ВО УКРАИНА: Целосен крах на режимот на Путин и огромен неуспех за Русија!

Соединетите држави имаат намера да се погрижат ситуацијата околу Украина да се претвори во „стратешки неуспех“ за Русија, изјави во понеделникот Селест Валандер, помошник-секретар за одбрана за меѓународна безбедност. „Задачата на