Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Искандер

УШТЕ ЕДНА ЕВРОПСКА ЗЕМЈА ВЛЕГУВА ВО ВОЈНА? Воените трупи распоредени, подготвени за НАПАД!

Според Ројтерс, соопштението на вооружените сили дојде во моментот кога претседателот Александар Лукашенко зборуваше за улогата на ракетите од руско производство во зајакнувањето на одбраната на Белорусија. Минск со месеци се жали