Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Исплата

Најголемата платформа за трговија со криптовалути BINANCE привремено ги запре исплатите во биткоини

BINANCE, најголемата светска дигитална платформа за тргување со криптовалути, денеска соопшти дека привремено ги прекинува плаќањата во биткоини поради, како што наведува, „застој во трансакциите“. Основачот и извршен директор на

Почнува исплатата на минималната плата од 18.000 денари

Од овој месец почнува исплатата на зголемената минимална плата од 18.000 денари. Се очекува околу 80.000 работници во државава да земат повисока плата за околу 2.800 денари. Зголемувањето на минималната плата беше договорено на 7

Утре започнува етапната исплата на мартовски пензии, со дополнителни 1000 денари финансиска поддршка

Од утре (29 март) започнува етапната исплата на мартовските пензии, кои се повисоки за 1.000 денари. Како што информираат од Министерството за труд и социјална политика, повеќе од 330 илјади пензионери ќе ги добијат дополнителните

Унгарскиот премиер Виктор Орбан бара исплата на европските средства поради бегалската криза

Унгарскиот премиер Виктор Орбан побара од Европската комисија да ги исплати сите средства од ЕУ доделени за неговата земја, вклучително и заем во рамките на Инструментот за опоравување и отпорност за да и помогне на Унгарија да се справи

ФОД: Досега имаме исплатено 90,5 отсто од вкупно пресметаното обесштетување на депонентите на…

Фондот за осигурување на депозити (ФОД) во целокупната постапка на стечај на Еуростандард банка, ја одигра најважната улога, а тоа е исплата на обесштетувањето на депонентите – физички лица на Еуростандард банка. Од 15.09.2020 година кога