Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

историја на фудбалот

Брајтон го посрамоти Јунајтед и ја оствари најубедливата победа во историјата на меѓусебните дуели!

Фудбалерите на Брајтон го победија Манчестер Јунајтед со 4-0 во 36. коло од англиската Премиер лига и ја постигнаа најубедливата победа против „црвените ѓаволи“ во историјата. Иако мечот немаше големо значење, домашните беа многу