Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

истрагата

ВОДАЧОТ НА ШКАЉАРЦИТЕ НЕ САКАЛ ДА ГИ УБИЕ БЕЛИВУК И МИЉКОВИЌ: Прекината истрагата против Јован…

Специјалното државно обвинителство на Црна Гора ја прекина кривичната постапка против наводниот водач на шкаљарскиот клан, Јован Вукотиќ, поради планирање на ликвидација на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, пренесува „Новости“ Танјуг.