Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Камил Галев

Експерт околу ситуацијата во Кремљ: „Можноста Путин да декларира масовна мобилизација на 9. мај ја…

Актуелна тема деновиве се плановите на рускиот претседател Владимир Путин околу прославите на Русија за Денот на победата в понеделник. Според Украина, тој ќе ја искористи годишната комеморација на победата на Советскиот Сојуз врз