Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Канзас

НЕВЕРОЈАТНИ СЦЕНИ ОД ТОРНАДОТО ШТО ГО ЗАФАТИ САД – Куќи и автомобили летаа на сите страни од…

Куќи и автомобили летаа како да се направени од пердуви за време на торнадото што го погоди Канзас, САД. Видео снимено од дрон и кое кружи на социјалните мрежи покажува торнадо на 30. април во Андовер, Канзас.