Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Карим Адејеми

„МИЛИОНЕРИТЕ“ експресно најдоа замена за Халанд, неговиот наследник од Салцбург се пресели во…

Борусија Дортмунд вчера и официјално остана без Ерлинг Халанд, кој на крајот од сезоната ќе се пресели во Манчестер Сити, а брзо пронајде и негова замена. Станува збор за 20-годишниот Карим Адејеми, кој исто како Халанд во 2020