Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Кевин де Брујне

Мбапе заработува 1,6 милиони евра седмично

Напаѓачот на ПСЖ, французинот Килијан Мбапе е убедливо најплатениот фудбалер во светот, според информациите кои ги има германски „Билд“. Асот на Пари Сен Жермен неодамна го продолжи договорот со парижаните до 2025 година, и на годишно ниво

Де Брујне: „Колку сте свеж на крајот од сезоната е секогаш тешко прашање, но јас се чувствувам…

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Сити, Кевин де Брујне пред реваншот од полуфиналето во Лигата на шампионите со Реал проговори за својата форма. Колку сте свеж на крајот од сезоната е секогаш тешко прашање, но јас се