Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Ким Џонг Џу

Северна Кореја во жалост: Поична Ким Џонг Џу, роден брат на првиот лидер на државата

Почина Ким Џонг Џу, помладиот брат на севернокорејскиот основач, Ким Ил Сунг и поранешен втор најмоќен функционер во земјата пред да биде назначен неговиот внук за лидер, објавија севернокорејските државни медиуми. Севернокорејскиот