Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Колумвиец

Чилеанците бараат ФИФА да ги уфрли на Мундијалот, тврдат дека за Еквадор играл фудбалер со лажни…

Фудбалскиот сојуз на Чиле побара од ФИФА да го исфрли Еквадор од Светското првенство и да ја вметне нивната репрезентација. Чилеанците тврдат дека фудбалерот Бајрон Кастиљо, кој игра за Еквадор, всушност е Колумбиец и дека игра под