Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

контејнер

ДАЛИ СТЕ СЕРИОЗНИ, ЗА ИСКИНАТИ ПАТИКИ 108.000 ДЕНАРИ? Познат бренд лансираше обувки кои изгледаат…

Модната куќа нагласи дека се работи за севременски кежуал обувки, а износените патики кои чинат околу 108.000 мкд се ограничена колекција. Околу 100 од нив ќе бидат пуштени во продажба.

Пронајден половина тон кокаин во контејнер со вреќи со зрна кафе наменети за фабриката „Неспресо“!

Повеќе од 500 килограми кокаин, за кој се проценува дека вреди повеќе од 50 милиони швајцарски франци, се пронајдени во контејнер со вреќи со зрна кафе наменети за фабриката Неспресо во градот Ромонт во западна Швајцарија, соопшти