Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

коска

Бугарскиот патријарх Неофит во болница ИМАЛ НЕСРЕЌА и ја СКРШИЛ бутната коска!

Бугарскиот патријарх и митрополит софиски Неофит е итно задржан по инцидентот што му се случил вчера во болницата „Софијамед“, јави дописникот на МИА од Софија. Од прегледите е констатирана скршеница на горниот дел од левата бутна