Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

крах

ОВА Е ЦЕЛТА НА АМЕРИКА ВО УКРАИНА: Целосен крах на режимот на Путин и огромен неуспех за Русија!

Соединетите држави имаат намера да се погрижат ситуацијата околу Украина да се претвори во „стратешки неуспех“ за Русија, изјави во понеделникот Селест Валандер, помошник-секретар за одбрана за меѓународна безбедност. „Задачата на