Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Краљево

Неочекуван пресврт! Осомничениот за убиството на Лука Жижиќ стои зад уште една ликвидација –…

Убиството на Никола Зечевиќ од Крагуевац, кое се случи на 12. февруари минатата година, е расветлено, а полицијата соопшти дека осомничен е Стефан М.(23), државјанин на Краљево кој се товари и за убиството на сопственикот на кафулето

ПОМАГАЧОТ ВО ЕГЗЕКУЦИЈАТА НА ЛУКА ЖИЖИЌ УАПСЕН ВО КРАЉЕВО: Му помогнал на убиецот со тротинетот да…

Помошникот во убиството на Лука Жижиќ, кое се случи на 28. април во неговото кафуле во Нов Белград, е уапсен вчера во Краљево. Тој бил уапсен вчераутро во Краљево, по што бил одведен на информативен разговор, а потоа однесен во

ЖИЖИЌ УБИЕН ПОРАДИ ОДМАЗДА? Полицијата му влегува во траг на нарачателот! СЀ ПОЧНАЛО ПРЕД 15 ГОДИНИ!

По приведувањето на осомничениот Стефан М. (23) од Краљево, полицијата ја интензивирала истрагата која води до нарачателите на ликвидацијата на Лука Жижиќ. Нема индиции дека пукачот го познавал или имал нерасчистени сметки со убиениот

ВАКА ИЗГЛЕДА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО НА СОПСТВЕНИКОТ НА КАФУЛЕТО: Стефан уапсен во засолништето во…

Стефан М.(23) од Краљево вчера беше уапсен под сомнение дека на 28 април во кафулето „Ритуал“ во Нов Белград го убил сопственикот на локалот Лука Жижиќ (37). Според неофицијални информации, осомничениот бил евидентиран како сторител

УАПСЕН УБИЕЦОТ НА ЕЛЕКТРИЧНИОТ ТРОТИНЕТ: Ликвидаторот на Жижиќ е од Краљево!

Во координација со Вишото јавно обвинителство во Белград и Третото одделение на српското МВР, денеска е уапсен Стефан М.(23) од Краљево под сомнение дека на 28 април го убил Лука Жижиќ (37), сопственик на кафулето Ритуал во Нов