Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

кривични дела

ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ НА ДАРКО ШАРИЌ ДО 30 ДЕНА!

Судијата на претходна постапка на Вишиот суд во Белград, Специјалното одделение за организиран криминал, донесе одлука за продолжување на притворот до 30 дена за Дарко Шариќ и уште петмина обвинети, соопшти Вишиот суд. Одлуката за

УБИВААТ ЗА „СИТНИ ПАРИ“: Прочитајте како познат криминолог го опишува класичниот профил на…

На територијата на Србија, нарачателите на убиства за извршители најчесто ангажираат голобради момчиња, кои зад себе имаат голем број помали кривични дела и за чии услуги релативно малку плаќаат. Ваквото принципиелно правило се покажа

ВАКА ИЗГЛЕДА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО НА СОПСТВЕНИКОТ НА КАФУЛЕТО: Стефан уапсен во засолништето во…

Стефан М.(23) од Краљево вчера беше уапсен под сомнение дека на 28 април во кафулето „Ритуал“ во Нов Белград го убил сопственикот на локалот Лука Жижиќ (37). Според неофицијални информации, осомничениот бил евидентиран како сторител