Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Кривој Рог

УКРАИНА ПОДГОТВУВА ОФАНЗИВА НА КЕРСОН !? Формираат нова тенковска бригада, обуката на војниците веќе…

Судејќи според видео-објавите на Вооружените сили на Украина, може да се заклучи дека Украинците формираат нова тенковска бригада со опрема што ја добиле од Запад, пишуваат странските медиуми. Единицата тренира на тенкови Т-72М1 кои

ОВОЈ ГРАД Е СЛЕДНАТА МЕТА НА РУСИЈА! Многу им е важен и на Путин и на Зеленски – ќе направат…

Одбранбениот аналитичар на Sky News, др. Алекс Волмсли, вели дека сега има три фокуси на руските вооружени сили насочени за инвазијата на Украина, а едната е особено интересна. Првиот е туркање на запад кон Молдавија и нејзиниот отцепен

ДАЛИ РОДНИОТ ГРАД НА ЗЕЛЕНСКИ Е СЛЕДНАТА МЕТА НА ПУТИН !? Воен аналитичар открива кој се следните…

Одбранбениот и безбедносен аналитичар др. Алекс Волмсли изјави за Sky News дека моментално има три активни жаришта на руската инвазија во Украина. Првиот фокус е на напредувањето кон Запад, Молдавија и нејзиниот отцепен регион