Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Кристин Ламбрехт.

Погледнете го МОЌНИОТ ЅВЕР што Германија и го испраќа на Украина – експертите едногласни: “ОВА…

Германија ќе и испорача на Украина седум големи оклопни топови од типот 2000, соопшти германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт. „Со испорака на седум оклопни топови од типот 2000, германската влада сака да ја зајакне борбената