Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

купувач

СОСЕДОТ САКА ДА ГО КУПИ СТАНОТ НА ПОКОЈНИОТ ВИДОЈЕ, МИША ГРОФ НЕ САКА НИ ДА ЧУЕ! ХАОС ВО ВРАЧАР…

Станот во Врачар од Видоје Ристовиќ (44), кој ненадејно почина минатата недела како последица на респираторна инсуфициенција што предизвикала попуштање на срцевиот мускул, сака да го купат соседите од околината. Имотот е во

Дресот на Марадона од Светското првенство во 1986-та продаден на мистериозен купувач од Блискиот…

Дресот што легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона го носеше во четвртфиналето на Мундијалот 1986 година против Англија, кога постигна гол со рака, е продаден на аукција за рекордни 7.1 милиони фунти. Повеќе од