Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Куп на Италија

ИНТЕР ГО ОСВОИ КУПОТ НА ИТАЛИЈА!

Интер беше крунисан за шампион на Купот на Италија во 2022 година, откако во вчерашното финале го совлада Јувентус со 4-2. Николо Барела постигна ран гол за Интер пред Јувентус да поведе со 2-1 со головите на Алекс Сандро и Душан