Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Курир

Ова е вистинската позадина на војната во Украина! Јакшиќ: „Што направи Џон Ф. Кенеди поинаку од…

Во емисијата на Светислав Басара на Телевизија Курир, „Црвен картон“, гостуваше Бошко Јакшиќ, надворешнополитички аналитичар. Во познатата емисија тој ја анализираше позадината на рускиот напад на Украина, каде јасно

СОСЕДОТ САКА ДА ГО КУПИ СТАНОТ НА ПОКОЈНИОТ ВИДОЈЕ, МИША ГРОФ НЕ САКА НИ ДА ЧУЕ! ХАОС ВО ВРАЧАР…

Станот во Врачар од Видоје Ристовиќ (44), кој ненадејно почина минатата недела како последица на респираторна инсуфициенција што предизвикала попуштање на срцевиот мускул, сака да го купат соседите од околината. Имотот е во

ДЕТЕТО (5) КОЕ МАЈКАТА ГО ФРЛИЛА ОД ЗГРАДАТА НЕМА СКРШЕНИЦИ: Малиот ЦЕЛО ВРЕМЕ ГО ПОВТОРУВАЛ ОВА!

Момчето (5), кое неговата мајка го фрлила од третиот кат во Миријево, не било животно загрозено кога било примено во Ургентниот центар заедно со мајка му, која скокнала по него, дознава Курир. Детето немало повреди на главата, ниту

ОВА Е ПАРОТ КОЈ БИЛ ПРОНАЈДЕН МРТОВ КАЈ ПАРАЧИН! Пријателите на убиената: „Ја МАЛТРЕТИРАШЕ со…

Ана Живановиќ е убиена утрово во населбата Шавац кај Парачин, кога нејзиниот поранешен партнер, Владан Тородоровиќ, ја застрелал со шкорпион во нејзиниот автомобил, а потоа се самоубил. Како што дознава Курир, Ана и Владан биле во

УБИСТВО И САМОУБИСТВО – ХОРОР КАЈ ПАРАЧИН: Ја убил љубовницата со пет истрели од „ШКОРПИОН“!

Телата на Ана Ж. (41) и Владан Т.(51) утрово во 7 часот биле пронајдени на патот кај браната на реката Морава во атарот на селото Шавац. Како што неофицијално дознава Курир, телата ги пронашол мештанин кој излегол на терен.

УЖАС ВО БЕЛГРАДСКО МИРИЈЕВО: Мајка и дете скокнале од третиот спрат на зградата!

На улицата Грга Јанкес во Миријево околу 8 часот утринава мајката М.К и нејзиното дете скокнале од третиот кат од ходникот на зградата, полицијата е на терен, а набрзо дошол и нејзиниот поранешен сопруг. Според новинар на Курир,

БРУТАЛНА ТЕПАЧКА МЕЃУ ГРОБАРИ И ДЕЛИЈЕ: Голем број на повредни лица! (ФОТО)

Грозоморни настани, „сачекуша“ и крвава тепачка пред стадионот на Партизан! По натпреварот Партизан - Војводина дошло до навивачка пресметка меѓу Гробари и Делије пред стадионот на улицата Милутина Ивковиќа, дознава Курир. Во