Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

куќи

АНАРХИЈА ВО ШРИ ЛАНКА: АВТОМОБИЛИТЕ НА ПОЛИТИЧАРИТЕ ПЛИВААТ ВО ВОДА, ДОДЕКА НИВНИТЕ ДОМОВИ ГОРАТ!…

Демонстрантите во Шри Ланка ги запалија домовите на 38 политичари за време на социјалните немири. Протестите, кои траат со недели, се сè понасилни, а безбедносните сили добија наредба да пукаат во оние кои ги загрозуваат животите и

ПОЖАРИ ВО СИБИР: Огнените јазици зад себе оставија стотици изгорени куќи и десетина мртви!

Во источниот дел на Сибир беснеат голем број на шумски пожари, што ги засилува силниот ветар, а кои зад себе оставаат стотици изгорени куќи и десетина мртви, соопштија денеска локалните власти. Во околината на Краснојарск се