Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Ламбе Алабаковски

Алабаковски пуштен од притвор со одземен пасош како мерка на претпазливост

По осумдневниот домашен притвор, пејачот Ламбе Алабакоски, кој се сомничи за подметнување пожар во Културниот центар „Ванчо Михајлов“ во Битола од денеска е на слобода, а како мерка на претпазливост му е одземен пасошот, потрврдил неговиот

Се одржа познатата струшка Литија со моштите на „Свети Георгиј Победоносец“! (ФОТО)

Со отслужување на ктиторската вечерна богослужба во храмот „Свети Георгиј Победоносец“ во Струга и молитвена поворка низ градот, попладнево се одржа познатата струшка Литија (Еордија) со моштите на „Свети Георгиј Победоносец“,