Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Леонид Кравчук

БРАЧНИОТ ПАР ЗЕЛЕНСКИ ЗА ПРВПАТ ОД ПОЧЕТОКОТ НА ВОЈНАТА ЗАБЕЛЕЖАНИ ЗАЕДНО – Тие три месеци…

Парот Зеленски присуствуваше на погребот на првиот претседател на Украина, Леонид Кравчук во Киев. Украинскиот претседател Володимир Зеленски беше фотографиран во јавност со сопругата Олена за првпат откако Русија ја нападна Украина

ПОЧИНА ПРВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА УКРАИНА, ЛЕОНИД КРАВЧУК, по долго боледување!

Првиот претседател на Украина, Леонид Кравчук, почина денеска, 10. мај, по долго боледување. Ова за украинската новинска агенција го пријавил извор од неговото семејство. „Денес, 10 мај 2022 година, во 17 часот, Леонид Макарович