Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

локација

Вторпат оваа недела фрлена бомба на истата зграда во Сараево! (ФОТО)

Утринава околу 5 часот одекна експлозија на улицата Хаџиабдиница во општината Стари Град во Сараево. Пред неколку дена на истата локација беше фрлена и бомба. Потврдено е дека непознато лице активирало експлозивна направа пред