Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

малолетник

Поранешниот британски пратеник, Имран Ахмад Кан, е осуден на 18 месеци затвор поради сексуално…

Поранешниот британски пратеник Имран Ахмад Кан е осуден на една и пол година затвор пред Судот во Саутварк, откако беше прогласен за виновен поради сексуално злоставување на 15-годишно момче, објавија денеска британските медиуми.

ОЈО Скопје поведе подготвителна постапка за 16-годишно дете

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до судијата за деца при скопскиот Основен кривичен суд достави барање за поведување подготвителна постапка со предлог за определување мерка притвор за дете на возраст од 16 години за

На бизарен начин со употреба на физичка сила Гостиварец силувал 17-годишна девојка

Основното јавно обвинителство во Гостивар поднесе обвинение против гостиварец кој летово беше осомничен за силување на малолетна девојка. Од Обвинителството информираат дека по спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното