Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

маскирани

Прва снимка на бруталната тепачна на Делиите и Гробарите : Општ хаос, маскирани хулигани со палки,…

Ужасот од хулиганската тепачка кај Автокоманда најдобро се гледа на снимката од инцидентот која се појави во јавноста. Имено, навивачите на Црвена Ѕвезда излетаа од шумата со палки, каиши и бакли и ги нападнаа симпатизерите на Партизан.

БРУТАЛНА ТЕПАЧКА МЕЃУ ГРОБАРИ И ДЕЛИЈЕ: Голем број на повредни лица! (ФОТО)

Грозоморни настани, „сачекуша“ и крвава тепачка пред стадионот на Партизан! По натпреварот Партизан - Војводина дошло до навивачка пресметка меѓу Гробари и Делије пред стадионот на улицата Милутина Ивковиќа, дознава Курир. Во