Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Мастерс

ЃОКОВИЌ ЈА ПОСТИГНА 1000. ПОБЕДА ВО КАРИЕРАТА И СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ФИНАЛЕТО НА МАСТЕРСОТ ВО РИМ!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ (1. АТП) стигна до своето прво Мастерс финале оваа сезона и 1.000. победа во кариерата откако го совлада Каспер Руд (10. АТП) во Рим со 6:4, 6:3. Ѓоковиќ за титулата шампион во главниот град

МАСТЕРС ВО МАДРИД: Алкараз во мечот на годината го „сруши“ Ѓоковиќ и ја испиша тениската историја!

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз (АТП: 9) се пласираше во финалето на Мастерсот во Мадрид откако го победи најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ со 2:1 во сетови во епски меч по повеќе од три и пол часа игра, 6. : 7, 7: 5, 7: 6).