Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Мајкл Кофман

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ОМИЛЕНИОТ МИНИСТЕР НА ПУТИН – “Кога ја превзема функцијата министер за…

Сергеј Шојгу отсекогаш имал талент за ПР. 66-годишниот руски министер за одбрана со години претседаваше со воените „театарски“ вежби, ја намали статистиката на персоналот и се пофали со застрашувачки нови оружја - сето тоа за да ја