Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Мајкл Чендлер

Застрашувачка сцена-УФЦ нема видено ваков нокаут: Чендлер со удар со нога во главата го испрати…

Мајкл Чендлер синоќа, како шлаг на тортата во главната програма на настанот UFC 274, на спектакуларен начин го совлада легендарниот Тони Фергусон и тоа благодарение на неверојатниот нокаут. Имено, петтиот борец на официјалната ВТА листа